Czy na jesieni b.r. dojdzie do kolejnego wielkiego pojedynku między Katarzyną Dudek i Anną Nawrot? Być może, ale nie jest to pewne.

Przypomnijmy, że Katarzyna Dudek to aktualna mistrzyni świata w fitness sylwetkowym, a Anna Nawrot to aktualna wicemistrzyni świata nie tylko w tej samej konkurencji, ale też w tej samej kategorii co Katarzyna (do 168 cm). Jak nam powiedziała Katarzyna, w tym roku pragnie zawalczyć o tytuł mistrzyni świata weteranek, którego jeszcze nie ma i mieć nie mogła, bo dopiero teraz osiągnęła wymagany wiek.

Anna Nawrot
Anna Nawrot
Katarzyna Dudek
Katarzyna Dudek

Te zawody odbędą się w Rumunii w dniach 10-13 listopada br., a eliminacjami będą Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Mrozach (7-8 października).

Przygotowania Katarzyny idą pełną parą. W połowie sierpnia ważyła 72 kg, zbijając ok. 1 kg tygodniowo i ćwicząc 6 razy w tygodniu w sandomierskiej siłowni LKS. Poza tym, jeździ na konsultacje do Jurka Szymańskiego, trenując na siłowni Olimp Zabrze, gdzie dopracowują niuanse, aby sylwetka była przygotowana idealnie, bez słabych punktów.

Druga nasza wielka mistrzyni, Anna Nawrot, także ostro szykuje się do jesiennego sezonu i ma bogaty plan startowy: Arnold Classic Europę, Diamond Cup Katowice, Ben Weider Legacy Cup Lahtii Mistrzostwa Świata Kobiet we Francji. Anna waży obecnie 61 kg i praktycznie jest już w formie startowej, ale jeszcze zbije jakieś 3-4 kg. Mając szybki metabolizm, zjada 3200 kcal dziennie. Trenuje 5 razy w tygodniu, ale ma dodatkowy problem pracując na 3 zmiany. Myśli o zdobyciu Karty Pro, ale rywalizacja w Rankingu IFBB Elitę także ją pociąga. Jej formę kontroluje trener Artur Śliczny na siłowni Sandow Śrem, który potwierdza, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Obu wybitnym mistrzyniom życzymy udanego jesiennego sezonu startowego!

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zawody

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto przetańczyć całe życie ? – wywiad z Kamilą Zielonką

Kamila Zielonka – założycielka Studia tańca Camille – STC dance&more. Absolwentk…